39 רעיונות לימי גיבוש לעובדים

תוכן עניינים

ארגון יום גיבוש לעובדים הוא דרך מצוינת לחזק את המוטיבציה שלהם, לגבש אותם, לטפח קשרים בין-אישיים ולחזק את מסירותם לארגון.

לפני שמתחילים לחשוב על פעילויות מתאימות לגיבוש הצוות – ובמיוחד אם מתכננים יום גיבוש בצפון – חשוב ליצור איזון בין פעילויות שמיועדות לגיבוש הצוות ובין פעילויות שעובדים בכל הגילים יוכלו ליהנות מהם. החל בשיט רגוע, דרך רכיבת אקסטרים בשטח ועד לספורט קבוצתי מאתגר יש דרכים רבות לוודא שהעובדים שלכם ייהנו ביום הגיבוש השנתי של הארגון.

 

מדוע פעילויות גיבוש לצוות עובדים חשובות?

מלבד להציע אלטרנטיבה מהנה ויצירתית על פני Happy hour (שיכולה לגרום לאנשים שלא שותים אלכוהול להרגיש בחוץ), פעילויות גיבוש מספקות לחברות ולעובדים יתרונות רבים: הן מאפשרות לעובדים להכיר אחד את השני, בין היתר את תחומי העניין, החוזקות והחולשות שלהם, פעילויות גיבוש לעובדים בונות קשרי חברות ואמון בין העובדים מה שתורם לעבודה נעימה ויעילה יותר.

אלו אפשרויות קיימות לימי גיבוש לצוות עובדים? רכזנו עבורכם את האפשרויות המועדפות ביותר עלינו.

 

ימי גיבוש לעובדים – רעיונות

הנה 39 פעילויות גיבוש מהנות לעובדים. תתכוננו להצלחה מסחררת!

 

1. פעילות ODT

ODT הוא ראשי תיבות למונח "Outdoor Development Training" או "אימוני פיתוח בטבע". זהו סוג של פעילות חינוכית וגיבושית המתקיימת באזור טבעי כגון יער, מדבר, נהר או הרים, ומיועדת לפתח מיומנויות וכישורים בתחומי שיווק, מנהיגות, עבודת צוות ופתרון בעיות.

במהלך פעילות ODT, המשתתפים מובילים פעילות חווייתית ומעשית כדי ללמוד כיצד לפעול בסביבה לא מוכרת ולפתח יכולות מתן החלטות, יכולת לתכנן ולהתאים למצבים שונים, ויכולת לעבוד בצוות. הפעילות עשויה לכלול מגוון פעולות כמו טיולי רכיבה על סוסים, טיפוסים בהרים, חשיפה לפעילויות ספורט קיץ, חילופי תפקידים בתוך צוות, פעילות פיזיות ומטרה משותפת למשתתפים.

סדנאות ODT נחשבות לכלי חשוב בעבודה עם צוותים ובפיתוח מנהיגות, והן נעשות בדרך כלל בסביבה טבעית ומאפשרות למשתתפים להתמודד עם אתגרים מורכבים ולהתאמן בכישורי פתרון בעיות ובכישורי מנהיגות שיכולים לסייע להם גם בעבודה ובחיים היום יום.

מעוניינים בפעילות ODT? צרו אתנו קשר!

 

2. סדנאות לקבוצות

סדנאות לקבוצות הן פעילויות אשר מטרתן לחזק את הקשר והשיתוף הפעולה בין המשתתפים בקבוצה. הן יכולות לכלול מגוון פעילויות ותרגולים המיועדים לשיפור היכולות האישיות והקבוצתיות של המשתתפים.

סדנאות לקבוצות יכולות להיות בנושאים שונים, כגון יצירתיות, תקשורת, ניהול זמן ומשימות, התמודדות עם לחץ ועוד. הן נערכות על ידי מאמני קבוצות, מנהלי חברות או יועצי פיתוח אישי וארגוני ונועדות לשפר את התפקוד הקבוצתי ולפתח יכולות וכישורים של המשתתפים.

סדנאות מומלצות לימי גיבוש לעובדים הן: סנדת כנאפה, סדנת גרפיטי, סדנת בישול ועוד.

מחפשים סדנאות לקבוצות? צרו אתנו קשר!

 

3. ספורט ימי בכנרת

בכנרת תוכלו למצוא מגוון רחב של פעילויות ספורט ימי כגון: סירות סקי, טורנדו, אופנועי-ים, קיאקים, בננות ואבובים מכל הסוגים! ניתן ליהנות מפעילות לזוגות, משפחות וכמובן לקבוצות. אם אתם מחפשים פעילות מהנה ומגבשת לקבוצות, זו האטרקציה המושלמת עבורכם!

חברת שטח גלילי מציעה מבחר רחב של אפשרויות לפעילות ספורט ימי בכנרת במגוון חופים בהתאם לאופי וגודל הקבוצה שלכם – צרו אתנו קשר למידע נוסף.

 

4. פיינטבול

אי אפשר לדבר על ימי גיבוש לעובדים בלי להזכיר פיינטבול! מדובר בפעילות ספורט ופנאי פופולרית הכוללת ירי ביריבים עם כדורי צבע מאקדחים מונעי אוויר. השחקנים לובשים ציוד מגן מיוחד: מסכות ובגדים המכסים את הידיים והרגליים שלהם, כדי למנוע פציעה מפגיעת הכדורים.

משחקים את המשחק במגרש משחקים מלא במכשולים כמו מחסומים, חומות ובונקרים, המספקים לשחקנים כיסוי ומקומות מסתור. מטרת המשחק יכולה להשתנות, אבל היא בדרך כלל כוללת חיסול כל השחקנים היריבים או לכידת דגל.

ניתן לשחק פיינטבול בנפרד או כצוות, והוא דורש אסטרטגיה, עבודת צוות ורפלקסים מהירים. הוא משמש לעתים קרובות כפעילות לבניית צוות לקבוצות ארגוניות, כמו גם כפעילות מהנה למסיבות יום הולדת, מסיבות רווקים ואירועים אחרים.

מחפשים פיינטבול בצפון? דברו אתנו!

 

5. גיאוקשינג

גיאוקשינג הוא רעיון ליום גיבוש לעובדים. מדובר בפעילות חיצונית מדהימה שצוברת ביקוש פופולריות בשנים האחרונות ומתאימה במיוחד לגיבוש עובדים. הפעילות הקבוצתית כוללת מרוץ בחיפוש אחר מטמונים נסתרים ונעזרת בטכנולוגיית GPS ובהעברת הוראות לטלפונים הניידים.

המטמונים מוסתרים באזורים שונים ואפשר להגיע אליהם רק לאחר פתרון של כתב חידה ומעבר ממקום אחד לשני.

גיאוקשינג הוא דרך משעשעת להכיר את השטח, ליהנות בחיק הטבע עם העמיתים לעבודה, לטפח קשרים בין־אישיים, להרשים את כולם בידע הכללי וביכולות ניווט ולהתגבש.

איך מתחילים? מורידים אפליקציית גיאוקשינג ונרשמים. האפליקציה נותנת לשחקנים קואורדינטות למטמונים, ולפיהן השחקנים מנווטים אליהם.

כשהשחקנים מוצאים מטמונים, הם יכולים לפתוח אותם, לסחור בהם, להשאיר את חותמם במקום או להחליף אותם. המשחק המיוחד הזה מספק לשחקנים שעות של בידור והנאה ובילוי בחיק הטבע.

גיאוקשינג הוא דרך מצוינת להוציא את העובדים ולאפשר להם ליהנות יחד. המשחק מעודד עבודת צוות, פתרון בעיות ושיתוף פעולה. הוא גם מהנה מאוד ומתגמל. בין שאתם מחפשים דרך לשבור את המונוטוניות של יום העבודה, ובין שאתם מתכננים טיול בחוץ, גיאוקשינג הוא דרך טובה להכניס התרגשות לשגרה, לאתגר את הצוות ולהבטיח הנאה מרבית ומסירות לארגון.

 

6. זיהוי צמחים

יש רעיונות לימי גיבוש שמוקדשים לטבע ולפעילות לימודית איכותית בו. האם אתם רוצה שהעובדים שלכם יכירו את הסביבה הטבעית שלהם? זיהוי צמחים הוא דרך מצוינת להוציא את העובדים שלכם החוצה לטבע וללמוד על סביבתם. פעילות זאת כוללת זיהוי בסיסי של הצמחים המקומיים ויכולה לכלול גם לסיווגים בוטניים מורכבים. זוהי דרך מצוינת להתחבר לטבע, להכיר את הצומח בצפון ולהוביל לתגליות מרתקות ולשיחות מעניינות.

כדי להתחיל בפעילות מצאו שמורת טבע צפונית שיש בה צמחייה מגוונת ומרחבים; ספקו לכל עובד ספר הדרכה או מדריך שטח הכולל תמונות ותיאורים מפורטים של צמחים מקומיים; היעזרו במדריך שטח מוסמך שבקיא בצומח הארץ ישראלי ובזיהוי צמחים; חלקו את העובדים לקבוצות ותנו להם הוראות לזיהוי צמחים. ציידו את העובדים במים, בצידה לדרך ובמצב רוח טוב.

לאחר שכולם מסיימים וחוזרים לנקודת הבסיס, השוו את הממצאים של כל קבוצה וחלקו פרסים לקבוצות המנצחות.

אם אתם רוצים להרחיב את האתגר, אתם יכולים לספק לצוותים מפות של אזורי צומח שונים כדי שיוכלו לראות איך בתי גידול משפיעים על הצומח בכל אזור. בין שמדובר ביום גיבוש של הארגון, ובין שמדובר ביום בילוי בחיק הטבע, זיהוי צמחים הוא פעילות מהנה ואינפורמטיבית לעובדים.

זאת דרך מצוינת להתחבר ולהתגבש וללמוד על הסביבה בכל גיל ובכל רמת כושר.

 

7. יום תחרות של צילומי טבע

יום תחרות של צילומי טבע ידרבן את העובדים לצאת לטבע ולחקור את הסביבה. הוא יגבש אותם, יאפשר להם להעריך את היכולות ואת הרגישויות של עצמם ושל העמיתים שלהם ויעזור להם להביע את עצמם ביצירתיות, להעריך את יופיו של הטבע וללכוד אותו בעדשת המצלמה.

כל מה שצריך, הוא למצוא מוקד תיירותי יפהפה בצפון, מורה דרך שמנוסה בטיולי צילום בטבע ויש לו ידע בסיסי בצילום, ומצלמות. עודדו את העובדים להשתמש במצלמות איכותיות – אם יש להם – או במצלמות של הטלפון הנייד. העיקר שיהיה להם נוח וכיף.

אם אין לעובדים ניסיון בצילום, ארגנו סדנה שתקדים את יום הגיבוש,  ולמדו אותם את יסודות הצילום. ביום הגיבוש העובדים יוכלו לבלות בצילום נופים, בעלי חיים, צמחים והיבטים מרתקים של הטבע. הם יוכלו ליהנות יחד, להתרגש יחד ולתת דרור ליצירתיות שלהם.

תנו לעובדים טיפים לצילום איכותי, למדו אותם איך לחפש זוויות מעניינות ולשים לב לתאורה. עודדו את העובדים לצלם כמה שיותר תמונות ולשתף את התמונות המועדפות עם כולם בסוף הטיול.

בחרו בתמונות המובילות, הגדילו אותן ותלו אותן במקום העבודה. זה ישמח את העובדים, יגרום להם להתגאות בעצמם ובארגון שלהם וייתן להם נושא מצוין לשיחות מסדרון עד ליום הגיבוש הבא.

 

8. שיט קיאקים

מחפשים רעיונות לימי גיבוש לעובדים? שיט קיאקים הוא דרך מצוינת לגבש את העובדים, לצאת מהשגרה האפורה וליהנות מפעילות מרעננת בטבע הפראי של הצפון הירוק. מדובר בחוויה מרגיעה ומעצימה שמגבשת את חברי הצוות בדרך ייחודית ומהנה.

שיט קיאקים מספק הזדמנות מצוינת לחקור את סביבת הנחלים בצפון, לצפות בחיות בר, להכיר צמחיית נחלים ולהתמוגג מנופים מדהימים. אם אין לעובדים שלכם ניסיון בשיט קיאקים, שיט מודרך הוא הדרך הטובה ביותר להתחיל.

אתרי השיט המוכרים בצפון מספקים את כל הציוד הדרוש לשיט קיאקים מהנה ומספקים מדריכים מנוסים שילמדו את הצוות את יסודות השיט וישמרו על ביטחונם. אז לפני שתרימו עוגן, ודאו שלעובדים שלכם יש ציוד בטיחות מתאים כמו אפודים, משרוקיות וידע בסיסי על האזור לפני שהם יוצאים לדרך. כמו כן חלקו אותם לקבוצות והגדירו איש צוות מוביל לכל קיאק.

שיט קיאקים הוא חוויה מרגשת שתשאיר לעובדים זיכרונות מתוקים לכל החיים. זוהי פעילות בטוחה ומהנה שכולם במשרד ידברו עליה זמן רב.

 

רעיון ליום גיבוש - נסיעת שטח אתגרית

 

9. נסיעת שטח אתגרית עם שטח גלילי

לא נגזים אם נאמר שהגיבוש החווייתי והאיכותי ביותר לצוות המסור שלכם מתחיל בשטח ונגמר בשטח. אם אתם מתלבטים בין פעילויות מתאימות של יום גיבוש לעובדים, רעיונות ליום גיבוש בשטח צריכים להיות בעדיפות עליונה.

שטח גלילי מזמין אתכם ליהנות מנסיעת שטח אתגרית לקבוצות בטרקטורונים וברייזרים עוצמתיים. הרפתקת השטח שלכם היא ההתמחות שלנו, וכדי שהעובדים שלכם יתגבשו, יעבדו יחד בכיף ויתנסו בכל מה שיש לטבע להציע, קחו אותם אל הגליל והביאו אותם אלינו. ההצלחה המסחררת של יום הגיבוש מובטחת, וגם הביקור הבא שלכם.

למידע נוסף על ימי גיבוש לעובדים בצפון לחצו כאן

 

10. פריזבי גולף בפארק

אם אתם חושבים על ימי גיבוש לעובדים, רעיונות יש בשפע. פריזבי גולף הוא פעילות מהנה, מקורית ויצירתית וכדאי לשקול אותה ביום הגיבוש הבא של הארגון.

אם אתם לא מכירים את הקונספט, כדאי שתתוודעו אליו ומהר, כי הוא הולך להיות הלהיט של יום הגיבוש שלכם. הפעילות כוללת זריקת פריסבי למטרה ממרחק. המטרה היא בדרך כלל סל מוגבה ממתכת. זאת דרך מצוינת לצאת לטבע, ליהנות מאוויר צח, מפעילות גופנית ומתחרות ידידותית. אפשר לשחק פריזבי גולף בכל שטח פתוח ובמיוחד בפארקים רחבי ידיים או בשמורות טבע מוגנות. העלות של הפעילות המיוחדת הזאת איננה גבוהה וההדרכה קלה ופשוטה.

עובדים בכל הגילים ובכל רמות הכושר יוכלו להצליח בה ולסיים את התחרות עם תחושת הישגיות ותרומה לצוות. פריזבי גולף דיסק מעולה לקבוצות ומעודד עבודת צוות וכישורי פתרון בעיות.

צוותים יכולים לעבוד יחד כדי לתכננן אסטרטגיה ולהמציא פתרונות יצירתיים לקליעת הדיסק למטרה. זאת דרך נהדרת לצוות להתחבר, להתגבש ולהרגיש אחווה.

כשמשחקים פריזבי גולף, חשוב להישאר באזור המשחק ולכבד את הסביבה. הקפידו לא להשאיר עקבות ואספו את הפסולת כשתסיימו כי חשוב לשמור על היופי של הטבע לטובת כל מי שיגיע אחריכם.

 

11. חדר בריחה

קחו את הצוות שלכם לחדר בריחה, שם הם יצטרכו לעבוד יחד כדי לפתור חידות ורמזים ולברוח לפני שיגמר הזמן.

 

12. סדנאות בישול

קחו את הצוות שלכם לסדנת בישול, בו ילמדו אתכם לבשל מנה חדשה ביחד וליהנות מארוחה משותפת ומגבשת.

 

13. עבודת צדקה

ארגנו יום התנדבות שבו הצוות שלכם יחזיר לקהילה. עבודה משותפת למען מטרה טובה יכולה ליצור תחושת אחדות ואחווה. יתרה מכך, יכולה עבודת המטרה להשליך על עבודת הארגון ולצייר את הארגון כחברתי יותר וכמקום עבודה עם שליחות ומסר.

 

14. פעילות ספורט קבוצתית

ארגנו פעילויות ספורט קבוצתיות כגון כדורגל, כדורסל או כדורעף. ספורט יכול לעזור לשפר את עבודת הצוות ואת התקשורת בין העובדים שלכם. ניתן לתכנן טורניר רב משתתפים החולש על יום אחד או ליגה של מספר ימים עם פעילויות ספורט שונות.

 

15. סדנאות יצירה

סדנאות יצירה כמו ציור, קדרות או מלאכת יד יעודדו את העובדים שלכם לבטא את היצירתיות שלהם ולעבוד יחד כדי ליצור משהו חדש ומעניין.

 

16. סדנאות מקצועיות

סדנאות בנושאי פיתוח מקצועי כמו תקשורת, מנהיגות או ניהול זמן יכולות להיות מעניינות ומועילות בו זמנית. סדנאות אלו יכולות לעזור לעובדים שלכם לפתח את כישוריהם ולעבוד בצורה יעילה יותר.

 

17. ערב קריוקי

ערב קריוקי שבו העובדים שלכם יכולים להשוויץ בכישורי השירה שלהם וליהנות ממוזיקה טובה.

 

18. ליל משחקים

ארגנו ערב משחקי לוח, קלפים או משחקי וידאו. זוהי דרך מצוינת עבור העובדים שלכם להירגע וליהנות יחד.

 

19. קמפינג בטבע

קמפינג בטבע יכול לעזור לעובדים שלכם להתחבר וליהנות בחיק הטבע.

 

20. אולימפיאדת המשרד

ארגנו סדרה של מיני-משחקים או תחרויות ברחבי המשרד וחלקו פרסים סמליים לזוכים, עם פעילויות כמו כדורעף בלונים, ממסר כיסאות משרדיים או תחרויות מטוסי נייר. זוהי דרך מהנה לסיים את השבוע ולבנות רוח צוות.

 

21. פתרון בעיות קבוצתי

תנו לעובדים שלכם בעיה מאתגרת לפתור יחד. זו יכולה להיות בעיה עסקית אמתית או תרחיש בדיוני הדורש כישורי פתרון בעיות יצירתיים.

 

22. ארוחה משותפת

ארחו ארוחת צהריים שבה כולם מביאים מנה לחלוק. זוהי דרך מצוינת לקרב אנשים ולחגוג תרבויות ומטבחים שונים.

 

23. פתרון פאזל

פתרון פאזל מאתגר או חידה הדורשת עבודה משותפת מהמשתתפים על מנת להגיע לפתרון.

 

24. מופע כישרונות

ארחו מופע כישרונות שבו העובדים שלכם יכולים להציג את הכישרונות והכישורים שלהם. זוהי דרך מהנה לעודד יצירתיות ולבנות רוח צוות.

 

25. מועדון ספרים

התחילו מועדון ספרים שבו העובדים שלכם יכולים לקרוא ולדון בספרים הקשורים לענף שלכם או לנושאים אחרים שיש לכם עניין משותף בהם. זה יכול לעזור לבנות ידע ולעורר שיחות בין חברי הצוות.

 

26. מדיטציה קבוצתית

ארח מפגש מדיטציה קבוצתי כדי לעזור לחברי הצוות שלכם להירגע ולהפחית מתח. זה יכול לעזור לקרב את העובדים ולשפר את הרווחה בקרב חברי הצוות.

 

27. פעילויות כושר קבוצתיות

ארגנו פעילויות כושר קבוצתיות כגון יוגה, פילאטיס או אימון בצוות. זוהי דרך מצוינת לקדם פעילות גופנית וחזק את הקשר בין העובדים.

 

28. מופע סטנד אפ

צחוק מרפא ומקרב, אין דרך טובה יותר מלחזק את הקשר בין העובדים שלכם ממופע סטנד שישמח את כל הנוכחים.

 

29. ערב סרטים

בחרו סרט שהעובדים יוכלו לצפות בו יחד, וספקו חטיפים ושתייה להנאת כולם.

 

30. ערב טריוויה

צרו אירוע בסגנון שעשעון טלוויזיה שבו העובדים יוכלו להשתתף במשחקי טריוויה או אתגרים שונים.

 

31. ביקור במוזיאון או בגלריה

בקרו במוזיאון מקומי או בגלריה לאמנות כקבוצה.

 

רעיון ליום גיבוש לעובדים - יום ספא מפנק

 

32. יום ספא/עיסוי

אין דבר מרגיע יותר מיום ספא ועיסוי מפנק.

 

33. פארק טרמפולינות

בקרו בפארק טרמפולינות ותהינו לקפוץ ולשמוח יחד.

 

34. יום כיף בכנרת

מי לא אוהב לבלות על החוף, לשחות וליהנות מהשמש? יום כיף בכנרת הוא בדיוק מה שהעובדים שלכם צריכים! מידע נוסף אודות ספורט ימי בכנרת – בקישור הבא.

 

35. תחרות בישול

ערכו תחרות בישול שבה כל צוות צריך לבשל מנה בתוך מגבלת זמן, ולאחר מכן השופטים מעריכים כל מנה על סמך טעם, מצגת ויצירתיות.

 

36. מיני גולף

בקרו במגרש מיני גולף ושחקו יחד במיני גולף.

 

37. פיקניק בפארק

ערכו פיקניק בפארק ותיהנו מאוכל ושתייה ביחד.

 

38. החלקה על הקרח

בקרו במשטח החלקה על הקרח ותיהנו מהחלקה משותפת.

 

39. ערב יין וציור

ערכו ערב יין וציור בו הקבוצה יכולה ליהנות מכוס יין תוך כדי ציור תמונה.

 

יום גיבוש לעובדים בשטח גלילי

 

ימי גיבוש לעובדים בשטח גלילי

אנו בשטח גלילי מתמחים ובעלי ניסיון רב בארגון ימי גיבוש לעובדים בהתאמה אישית בהתאם לצורכי הלקוחות.
במרוצת השנים אירחנו מאות אירועים רבי עם קהלים שונים ומגוונים והביקורות משבחות.

אנחנו מבינים שלמען הצלחת האירוע יש צורך להסתכל לעובדים בגובה העיניים ולהתעמק במה באמת ייצור השתתפות גבוהה ושיתופי פעולה לצד פעילות חווייתית בלתי נשכחת.

רוצים לארגן יום גיבוש לעובדים? צרו אתנו קשר ונשמח לארגן לכם יום גיבוש מהנה, מעניין וטעים במיוחד, אנו מתחייבים לתת לכם שירות אדיב, מקצועי ומשתלם במיוחד.

שתפו את הכתבה עם חברים
הזמינו עכשיו את ההרפתקאה הבאה שלכם

צאו לחווית שטח בלתי נשכחת, השאירו לנו הודעה ואחד ממדריכי השטח שלנו יחזור אליכם בהקדם עם כל המידע לטיול הבא שלכם

רוצים להזמין? או לשאול שאלה?
מלאו פרטים ונציגו יחזרו אליכם בהקדם
או לחצו: