סדנאות ODT

מה זה סדנת ODT?

סדנאות להכשרת שטח, או ODT, הן סדנאות שמתנהלות בחוץ בטבע. סדנאות ODT מאתגרות את העובדים, מוציאות אותם מאזור הנוחות שלהם, מנחיתות אותם במצבים חדשים לא פשוטים שמחייבים נכונות אישית, מסירות ומחויבות וכן עבודת צוות, שיתוף פעולה, פתרון בעיות ותקשורת יעילה, פתוחה וכנה.

הכשרת שטח מתנהלת בטבע – בשמורות טבע, בגנים לאומיים, בחורשות, באזורים הרריים, באזורים מדבריים, בחוף הים ובכל מקום שבו אפשר להתחבר לטבע ולעסוק בפעילות איכותית להעצמה אישית וקבוצתית.

מנכ"לים, סמנכ"לים, מנהלי משאבי אנוש ורווחה, מנהלי צוותים, רוצים להעצים את העובדים שלכם? מה דעתכם להרחיק אותם מהמשרד, להוציא אותם החוצה לשטח ולתת לשטח להכשיר אותם כמו שרק הוא יודע?

קבוצה חוגגת לאחר זכיה בסדנת ODT
קבוצת עובדים בסנדת ODT
פעילות odt לעובדים

4 דוגמאות לסדנאות ODT

רוצים לבין טוב יותר מה זה סדנת ODT? הינה כמה דוגמאות לסדנאות שלא ישאירו אתכם ואת העובדים שלכם אדישים:

ניווט שטח תחרותי

הצוותים מתחרים אלה באלה ברכיבת שטח אתגרית רוויית אדרנלין. הם נדרשים להתמודד עם אתגרים פיזיים, לפתור בעיות ולקבל החלטות אסטרטגיות. פעילות זאת מעודדת עבודת צוות, תקשורת יעילה ושיתוף פעולה בתנאי לחץ.

התמצאות

המשתתפים נדרשים לנווט בשטח לא מוכר ולהגיע לאזורי מפגש שהוגדרו מראש. פעילות זאת מדרבנת את המשתתפים לפתור בעיות, לקבל החלטות ולעבוד בצוות.

הישרדות

המשתתפים מגיעים לאזור טבעי פתוח עם משאבים מוגבלים. עליהם לעבוד יחד כדי לבנות מתקנים, למצוא מזון ומים ולנווט את דרכם בחזרה לנקודת המוצא. פעילות זאת מעודדת פתרון בעיות, פיתוח חוסן וכושר הסתגלות.

מסלולי חבלים

המשתתפים נדרשים לנווט דרך מסלולי חבלים ומכשולים מאתגרים עומדים או תלויים. פעילות זאת בונה אמון הדדי, פותחת ערוצי תקשורת, מעודדת עבודת צוות ובה בעת עוזרת למשתתפים להתגבר על פחדים ולפתח ביטחון עצמי.

בין לקוחותינו

13 יתרונות של סדנאות ODT לעובדים

פעילות ODT לעובדים היא אחת המתנות הטובות ביותר שארגון יכול לתת לעובדים שלו. למעשה, זאת מתנה שלא מפסיקה לתת. היתרונות שהעובדים מקבלים בפעילות, גדלים ומתעצמים בחלוף הזמן ובאים לידי ביטוי גם בעבודה היום־יומית וגם בתוצאות השנתיות של הארגון. הינה כמה יתרונות מובהקים לסדנאות ODT:

1

פיתוח מיומנויות

סדנאות ODT עוזרות לעבדים לפתח מיומנויות חשובות כמו פתרון בעיות, קבלת החלטות, מנהיגות, עבודת צוות, תקשורת ויכולת הסתגלות. מיומנויות אלה חיוניות לצמיחה האישית של העובדים ולהצלחת הארגון.

2

מודעות עצמית מוגברת

פעילויות ODT מעודדות חשיבה עצמית והתבוננות פנימית ועוזרות למשתתפים להבין את החוזקות שלהם, את החולשות שלהם ואת המניעים האישיים שלהם. הניסיון מלמד שאם העובדים מתמקדים במצבים מאתגרים מחוץ לאזור הנוחות שלהם, הם מגלים את הפוטנציאל הבלתי ממומש שלהם ומממשים אותו.

3

פיתוח חוסן

סדנאות ODT חושפות את המשתתפים לסביבה לא מוכרת ובלתי צפויה ומחייבות אותם לפתח חוסן ולהסתגל לנסיבות משתנות. החוסן הזה מתורגם במקום העבודה ועוזר לעובדים להתמודד עם כישלונות, להתגבר על מכשולים ולשגשג בתנאי לחץ.

4

אמון ואחווה

עבודה משותפת בסדנאות ODT מטפחת אחווה בין המשתתפים ובונה אמון הדדי. האתגרים המשותפים מחייבים אותם להסתמך זה על זה ולקבל תמיכה, חיזוק והכלה. האמון והאחווה ממשיכים עם העובדים גם לסביבת העבודה המוכרת ומתבטאים במשימות היום־יומיות שלהם.

5

הפגת מתח

ידוע שבילוי בטבע מפוגג מתחים ומפחית לחצים. סדנאות ODT הן הזדמנות לשקט זמני מהשגרה התובענית. הן עוזרות לעובדים להיטען, להתחדש ולאמץ נקודות מבט חדשות ורעננות, ואלה בתורן משפרות את הפרודוקטיביות של העובדים ואת שביעות הרצון שלהם ממקום העבודה.

6

שיפור מיומנויות התקשורת

פעילויות ODT מחייבות תקשורת יעילה להשלמת המשימות, לעמידה באתגרים ולהצלחה בפעילויות השונות. המשתתפים לומדים איך להביע את עצמם בבירור, איך להקשיב בקשב מלא ואיך להציע משוב בונה לשותפים שלהם. המיומנויות שהעובדים רוכשים בסדנה, מלוות אותם בחיי העבודה שלהם ותורמות להם, לעמיתים שלהם ולארגון.

7

שיפור עבודת צוות

סדנאות ODT נותנות לעובדים הזדמנות לאינטראקצייה אחרת, שונה, אמיתית יותר, כנה יותר וטובה יותר. הן מחייבות עמיתים – שאולי הם גם קצת יריבים – לעבוד יחד ולשתף פעולה בדרך שאיננה אפשרית בסביבת העבודה המשרדית. בזכות ההתמודדות המשותפת עם האתגרים המשתתפים הם מחזקים את הקשרים ביניהם ולומדים איך לעבוד יחד ביעילות, איך להצליח יחד ואיך ליהנות מההצלחה המשותפת.

8

שבירת שגרה ויציאה מאזור הנוחות

כשמפסיקים את השגרה המוכרת והבטוחה, יוצאים מאזור הנוחות, מגיעים לטבע ומתמודדים עם האתגרים הרבים שלו, אין מנוס מהסתגלות, מהתאקלמות, מפיתוח חוסן רגשי, נפשי וגופני ומחיפוש אחר פתרונות מיידיים ויעילים לבעיות הרבות שצצות.

9

למידה חווייתית

סדנאות ODT מאפשרות לעובדים ליישם את הידע שלהם ואת כישוריהם בתרחישי שטח אמיתיים וכלל לא פשוטים. זוהי גישה המנצלת את יתרונות הלמידה טבעית המתאפשרת במצבים יוצאי דופן בחיק הטבע, כדי לשפר את יכולות התפיסה של המשתתפים, להטמיע בהם רצון להצליח ולעזור להם להביע את עצמם בפתיחות אותנטית שנחוצה לצמיחתם האישית והמקצועית.

10

הכשרות לחידוד האינטליגנציה הרגשית

סדנאות ODT עוזרות למשתתפים לחדד את האינטליגנציה הרגשית שלהם ולהעצים אותה באמצעות פעילויות שמעודדות הקשבה לאחר, אמפתיה וויסות רגשי במצבי לחץ המאופיינים באתגרים וקשיים, ומלמדות אותם איך להבין טוב יותר את עצמם ואת הזולת.

11

שיפור התקשורת האישית והבין־אישית

תקשורת יעילה חיונית להצלחת העובדים בארגון וגם להצלחת הארגון. סדנאות ODT שמות דגש על פתיחת ערוצי התקשורת בארגון בפעילויות המעודדות הקשבה פעילה באמצעות משחקי מילים, שפת גוף, דיבייטים, חידות, משחקי בעיות ופתרונות ועוד.

12

הכשרות לפיתוח מנהיגות

סדנאות שמלמדות איך לטפח כישורי מנהיגות, ואיך לגלות פוטנציאל למנהיגות. הן עשויות לכלול רכיבת שטח אתגרית, משחקי תפקידים, מסעות ניווט או גיאוקשינג (מטמונאות) שמדרבנים את המשתתפים לפתח את סגנון המנהיגות שלהם.

13

הכשרות לבניית צוות חזק יעיל

סדנאות שמעודדות שיתוף פעולה בין העובדים, מלמדות אותם איך לטפח אמון הדדי, ואיך לעבוד בצוות. הן כוללות משחקי שטח כמו מסלולי חבלים, תכנון מבנים ובנייתם ואתגרי הישרדות.

סדנאות ODT בשטח גלילי

מתכננים ימי גיבוש לעובדים בצפון? בשטח גלילי תמצאו פלטפורמות מושלמות לסדנאות ODT מדהימות הכוללות רכיבת שטח מעצימה בשבילים הפראיים והמרהיבים של הצפון, מדריכים מנוסים ופעילויות גיבוש מרתקות ומועילות לעובדים.

חושבים על סדנאות ODT? חשבו על שטח גלילי. כי ODT זה השטח שלנו, ואם אנחנו יכולים, גם העובדים שלכם יכולים.

שאלות נפוצות על פעילות ODT

כל סדנת ODT היא שונה ומתאימה לצרכים המוגדרים של הארגון ולמשתתפים בה. יש סדנאות שמשלבות אתגרים פיזיים, נפשיים ורגשיים כדי לעודד צמיחה אישית ומקצועית, ויש סדנאות מתונות יותר שמתאימות לעובדים בגילים שונים וברמות כושר שונות ומדגישות נושאים כמו עבודת צוות וטיפוח אינטראקצייה איכותית ופורה.

סדנאות ODT הולכות וכובשות את המגזר העסקי בעולם וגם בארץ, והפופולריות שלהם הולכת וגדלה, ובצדק. סדנאות ODT הן למעשה פלטפורמות למידה ייחודיות וחווייתיות לעובדים. הן מציעות מבחר פעילויות מהנות התורמות לצמיחה אישית, לעבודה איכותית בצוות, להעצמת צוות ולפיתוח מנהיגות, והן כולן נעשות בשטח, וזה מה שכיף בהן.

פעילות עם חבלים לקבוצת עובדים ביער
צוות מגובש לאחר פעילות ODT
פעילות ODT למבוגרים
לוגו של שטח גלילי - טרקטורוני כלנית
4.5 מתוך 5
4.5/5

מבוסס על 2,014 חוות דעת (*מעודכן ל-8/2023)

יוחאי אמסלם
יוחאי אמסלם
קרא עוד
היה מטורף תודה לנתנאל המדריך!!
ירון ונטורה
ירון ונטורה
קרא עוד
יופי של מדריכים, יופי של מסלול ואחלה רייזרים. מומלץ.
לידור דיין
לידור דיין
קרא עוד
היינו ביום גיבוש מחלקת ביצוע בחברה נהנינו מאוד מהאווירה של המקום, היחס סבלני ואדיב, עובדי המקום נעימים וחברותיים, המסלול היה ירוק ופסטורלי, חזרנו עם אחלה חוויות ! וחוזרים לסבב נוסף של מחלקה אחרת בחברה... תודה רבה 🙂 תודה רבה❤️
ישראל שמעון חביב
ישראל שמעון חביב
קרא עוד
מקום מטורף שווה להגיע 😍
אלנתן אלברט
אלנתן אלברט
קרא עוד
מקום מטורף בחורף וגם בקיץ
הקודם
הבא
רוצים להזמין? או לשאול שאלה?
מלאו פרטים ונציגו יחזרו אליכם בהקדם
או לחצו: